Vzhledem k současné situaci, kdy opět skokově přibylo viróz a stále je tu riziko onemocnění COVID, prosím ty, kteří mají zvýšenou teplotu, zimnici, respirační potíže (kašel, rýma, bolesti v krku), bolesti svalů a kloubů nebo mají průjem, zvrací, aby nás předem kontaktovali telefonicky nebo e-mailem a tím projevili ohled k ostatním pacientům a stejně tak k nám, tedy sestřičce a mně. Velmi děkuji.

Do čekárny, prosím, vstupujte s respirátorem, dodržujte dezinfekci rukou, rozestupy nad 1,5 m, max. 4 osoby. S výše popsanými příznaky, prosím, do čekárny nevstupujte.

Časy pro objednané jsou pouze orientační. Pořadí pacientů určuje lékař dle závažnosti zdravotního stavu. V jedné písni se zpívá: „Čím to je, čím to je….?A tak se ptám: „Čím to je, čím to je, že jsou lidé tak nervózní, uspěchaní, netrpěliví, nemají pochopení vůči těm, kteří, potřebují akutní pomoc a jsou schopni se pohádat o to, že oni jsou přece objednaní, ačkoliv každému říkáme, že čas objednání je pouze orientační, neboť nikdy nevíme, co den přinese…čím to je?“ Naše práce vyžaduje soustředěnost a nic z toho výše uvedeného nám k naší práci nepomůže a každý vyžaduje maximální péči. Ne každý vstupuje do ordinace s jedním problémem, mnohdy jsou i tři a do toho neustále zvoní telefony a také je potřeba vyřídit e-mailovou korespondenci, která hoří stejně tak, jako všechny prosby, které k nám přichází, neboť mnozí považují své potíže za akutní a každý chce vše vyřešit nejlépe teď a hned. Jsme tu pro vás, každému rády pomůžeme, ale mějme k sobě ohled, já i sestřička máme pouze dvě ruce a mnohdy musíme současně řešit i tři věci najednou. Znovu velmi děkuji těm, kteří si cení naší práce, mají pochopení. Velmi si vás vážím.